Один день з родиною в СЖО

За спільною ініціативою інспектора ювенальної поліції, Іскимжи Аліни Іванівни, начальника служби у справах дітей, Куруч Алли Георгіївни та поліцейського офіцера громади, Бордіяна Івана Олексійовича, 21 липня було здійснено захід «Один день з родиною в СЖО». Завітавши до родини, гості запропонували провести разом цікаве та змістовне дозвілля. Спочатку всі разом вчилися плести гачком дуже гарну іграшку. Це заняття найбільше зацікавило доньку. Далі своїми руками почали виготовляти ігри, які можна зробити з підручних матеріалів та нескладно в них грати. Зробивши їх – одразу провели турніри та виявили переможців. Заключною частиною була гра в «Лото». 

Традиційно переважна більшість дітей народжується, фізично  й духовно розвивається, виховується в сім’ї. У сім’ї дитина отримує перші знання про світ – елементарні правила поведінки в суспільстві, норми соціальних і міжособистісних відносин, засвоює навички спілкування з людьми. У сім’ї закладається підґрунтя світогляду і переконань дитини, її ціннісних орієнтацій, морально-етичних ідеалів, моделей поведінки. Благополучна сім’я має величезні виховні можливості і, навпаки, розпад або глибокі зміни в сім’ї можуть слугувати причиною для виникнення відхилень у вихованні, соціалізації, фізичному та психічному розвитку дитини. Іноді явні та приховані проблеми в сім’ї призводять до збоїв як у поведінці дитини, так і до ситуацій, які можуть загрожувати життю і здоров’ю дитини.

Є потреба дітей у любові, повазі та дружній підтримці з боку усіх членів сім’ї. Але саме цей аспект залишається поза увагою батьків. Діти, які проживають в сім`ях, що опинились в складних  життєвих обставинах,  потребують особливої допомоги і підтримки, адже найрідніші люди, їх батьки, ведуть асоціальний спосіб життя, не дбають про них, не намагаються створити належні умови для їх виховання, розвитку, навчання, лікування. І тільки загальними зусиллями, проводячи певну профілактичну роботу, вдається донести до батьків, що діти – це найцінніший скарб, який потребує відповідального ставлення, дбати про їх добробут, любити і робити все, щоб їх діти жили в будинку, де тепло, світло, де прибрано, де ліжко заслане чистою постіллю, де в холодильнику є готова їжа, а у шафі є чисті дитячі речі. Також проблемою є неспроможність батьків створити умови для своїх дітей в проведенні цікавого дозвілля.

Кожна людина заслуговує на гідне та щасливе життя. Але, на жаль, не завжди все йде так, як ми цього хочемо. Історії деяких сімей вражають настільки, що часто ставимо собі запитання: «За що їм це? Чому саме з ними трапляється горе та біда?» У такі моменти хочеться допомогти та підтримати, адже добре розумієш, що морально це пережити дуже важко. Ці випадки далеко непоодинокі, та БЕЗВИХІДНИХ СИТУАЦІЙ НЕ БУВАЄ.

 Інколи можна допомогти, просто вислухавши дитину. Залучення дітей до активного життя дасть можливість скоріше адаптуватися та знайти друзів. Важливо не залишати дітей без допомоги та підтримки дорослих, які, в першу чергу, повинні бути в змозі її надавати. Потрібно підтримувати віру в дитини, що ситуація вирішиться на краще. Мине час, і замість розпачу та печалі прийде розуміння та досвід.

Хочемо, щоб кожна родина, яка потрапила у складні життєві обставини, пам’ятала, що вона не одинока. Крім працівників, які надають допомогу сім’ям, які потрапили у складні життєві обставини, є ще друзі, товариші, сусіди, які завжди готові прийти на допомогу. Адже милосердя завжди було притаманне нашому народу, не зважаючи на часи та економічні умови у державі. Надаючи допомогу сьогодні іншим, кожен може потребувати її завтра.