Формування територій природно-заповідного фонду починається з територіальних громад

Сьогодні на базі центру етнографічного, сільського зеленого туризму і сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова» відбувся круглий стіл на тему «Формування територій природно-заповідного фонду починається з територіальних громад». У круглому столі прийняли участь низка наукових експертів, керівництво Болградського району та його громад, представники профільного Міністерства та обласного Департаменту.

Захід був реалізований задля всебічного обговорення одного з найпріоритетних питань розвитку Бородінської громади – створення на ії території Національного природного парку «Буджацькі степи». Адже створення об’єкту природоохорони державного значення, яке було б ініціативою саме місцевої громади – це унікальний випадок для сучасної України. Завдяки наполегливості мешканців, депутатського корпусу і керівництва Бородінської громади процес вже розпочато, проект схвалено у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. Робота триває.

Важливим етапом створення Національного природного парку став сьогоднішній круглий стіл, який за якістю та різноманітністю доповідей можна сміливо вважати повноцінною науковою конференцією та початком важливого соціально-економічного проекту всього півдня Одещини.

У дискусії прийняли участь директор Департаменту природно-заповідного фонду Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Едуард Арустамян, голова Болградської районної військової адміністрації Генадій Бамбура, директор біосферного заповідника «Асканія-Нова», кандидат біологічних наук Віктор Шаповал, кандидат біологічних наук Наталя Демченко, доктор біологічних наук Іван Русєв, директор Національного природного парку «Тузловськи лімани» Ірина Вихристюк, доктор економічних наук, професор Олег Рубель, ректор Ізмаїльського державного університету Ярослав Кічук та інші експерти.

Щодо відновлення біологічного різноманіття степу методом ревалдінгу та перші успіхи в цьому напрямку докладно розповіли виконавчий директор Центру регіональних досліджень Ігор Студенніков та ведучій експерт з екологічного відновлення Олег Д’яков.

Модератором всього заходу виступив Бородінський селищний голова Іван Кюссе.

Під час обговорення учасники неодноразово підкреслювали той факт, що створення Національного природного парку – це надзвичайно вагомий і відповідальний крок. Мова йде не лише про екологію та захист природи – унікального Буджацького степу та його біологічного різноманіття, що є дуже важливим для держави і світу в цілому. Але й для місцевої громади – це значний крок вперед, який зробить Бородінську громаду більш привабливою з екологічної, туристичної, науково-дослідницької точок зору. Громада зможе брати участь у міжнародних проектах природоохоронного значення і навіть зміцнювати свою фінансову спроможність. Створення нових робочих місць – це лише початок. Адже недоторканий степ може приносити дохід, наприклад, шляхом продажу карбонових сертифікатів. Флора степу, завдяки розгалуженій кореневій системі многолітніх рослин, має змогу дуже ефективно зв’язувати й утримувати СО2 – парниковий газ. У сучасному світі за таку здатність, що є доказаною науково, платять чималі гроші.

В цілому, створення Національного природного парку – це унікальна подія, яка перетворює Бородінську громаду із звичайної сільської з аграрною специфікою на сучасну громаду європейського зразка, де раціонально використовують своє природне надбання на користь і природи, і людей.

Знамя Труда Тарутино