ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ’ЯМ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

ЩО ТАКЕ ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ ДЛЯ СІМ’Ї

Прожитковий мінімум для сім’ї – це визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України “Про прожитковий мінімум” для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.

Розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який встановлюється відповідно до реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік.

ЩО ТАКЕ ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ’ЯМ

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям – це соціальна допомога, що призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Право сім’ї на цю допомогу залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.

ХТО ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО СКЛАДУ СІМ’Ї ПРИ ВИЗНАЧЕНІ ПРАВА НА ДОПОМОГУ

До складу малозабезпеченої сім’ї заявника включаються чоловік, дружина, рідні та усиновлені діти віком до 18 років, а також діти, від 18 до 23 років які навчаються за денною формою навчання та не мають власних сімей, крім дітей, які перебувають на повному державному утриманні.

Склад малозабезпеченої сім’ї заявника визначається на дату звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється органами соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

Заяви з необхідними документами для призначення соціальної допомоги приймають спеціалісти ЦНАП, відділи соціального захисту населення громад та здійснюють їх передачу відповідним органам соціального захисту населення.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ

  • заява (за встановленою формою);
  • декларація про доходи та майновий стан (за встновленою формою);
  • довідка про доходи, які орган соціального захисту населення не може отримати від ДПС, ПФУ. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою – додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
  • посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка (за наявності).

ЯК ВИЗНАЧАЄТЬСЯ РОЗМІР ДОПОМОГИ

Як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім’ї.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ для розрахунку допомоги складає:

  • 55% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1665,40 грн);
  • 100% для людей, які втратили працездатність та людей з інвалідністю (2361 грн);
  • 140% для дітей віком до 6 років (3588,20 грн);
  • 140% для дітей віком від 6 до 18 років (4474,40 грн);
  • 140% для працездатних людей від 18 до 23 років, які навчаються (4239,20 грн).

НА ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення.